Isıtma, Soğutma ve Klima Sistemleri

GÜÇLÜ MARKALARI İLE ATLANTİKGRUP HVAC SEKTÖRÜNE YÖN VERMEYE DEVAM ETMEKTEDİR.

Kurulduğu günden beri enerji verimliliği yüksek sistemler alanında faaliyet gösteren ATLANTİK GRUP, sürdürülebilir kalite ve hizmet anlayışıyla, yüksek müşteri memnuniyeti hedefiyle Türkiye ve uluslararası merkezi sistemler piyasasında gücünü artırmaya devam etmektedir.

Dünyanın önde gelen rooftop üreticisi Amerikan AAON firması tarafından Tulsa’da üretilen RN serisi rooftoplar yüksek enerji verimliliği ,55 C ye kadar yüksek sıcaklıklarda çalışabilme ,nem kontrolü , mahal basınç kontrolü , değişken debili kompresör, çift cidarlı panel yapısı ve dönüş havası almaksızın 55 C dış ortam sıcaklığına kadar %100 taze havalı çalışma özellikleri sebebiyle bir çok uluslararası projenin tercihi olmuştur. Bu özelliği dolayısıyla AAON rooftoplar Covit‐19 riski sebebiyle dönüş havası alınmaması gereken rooftop uygulamaları için ideal bir çözüm olarak görülmektedir.

İtalyan üretimi olan MITA kuleler; açık ve kapalı tip kulelerinde korozyona karşı yüksek dayanımlı FRP (Fiber Reinforced Polymers) malzemeden üretilmiş olup; 22 mm
kalınlığındaki panel yapısına ve sıcak daldırma galvaniz üzeri 75 (μm) çinko kaplamaya sahiptir. Bu şekilde, büyük boyutlarda bile daha yüksek mekanik dayanım ve düşük ses seviyesi elde etmektedir. Havuz kısmı yine yüksek korozyon dayanımlı FRP malzemeden imal edilmiş olup, dış yüzeyi sıcak ve soğuk suya ve kimyasal aşınmaya karşı dirençli jel kaplama ile kaplanmıştır. Kondenser fanı olarak motora direk akuple olarak bağlı, aksiyal tip fan kullanılan MITA; düşük elektrik tüketimi ve ses seviyelerini sunmaktadır.

Atlantik Grup, ATLANTİK markasıyla üretimini yaptırdığı MQHD modeli hava kaynaklı ısı pompasını ürün gamına dahil etti. Villa, otel, iş yeri ve konut gibi bireysel uygulamalarda son yıllarda kullanımı artmaya başlayan havakaynaklı ısı pompaları; ısıtma, soğutma ve kullanım suyu için kullanıcı tarafından tercih edilebilir en uygun çözümü sunmaktadır. MQHD serisi hava kaynaklı ısı pompası, yerden ısıtma ve fan‐coil cihazlarına doğrudan bağlanabiliyor. Geleneksel gaz yakıtlı kazan uygulamaları yerine düşük enerji tüketimi ile MQHD hava kaynaklı ısı pompaları, işletmelere önemli ölçüde tasarruf olanağı sağlıyor. Bireysel kullanım ve konutlar için tasarlanan MQHD serisi; konut ve ticari binaların konfor ve yüksek enerji verimliliği gereksinimlerini karşılamak amacıyla geliştirildi.

 

Güney Koreli CENTURY firması tarafından Seul’deki üretim tesislerinde imal edilen, Tek etkili ARD‐L2, ARD‐L3 Serisi, Çift Etkili G2 serisi absorbsiyonlu grup, TR serisi santrifuj kompresörlü chiller cihazlarının Türkiye ve bölge ülkelerde satış‐pazarlama ve satış sonrası faaliyetlerini tecrübesi ile Atlantik Grup yapmaktadır. Absorpsiyonlu grup alanında uzun yıllardır faaliyet gösteren ATLANTIK GRUP firması bu konudaki tecrübesini CENTURY firması ile daha da güçlendirmeyi hedeflemektedir.

Atlantik Grup’un distribütörlüğünü yaptığı firmalar ve ürünlerine ait detaylı bilgi için www.atlantikgup.com internet sitesini inceleyebilir veya her türlü teknik konularda 0216 553 95 70 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.