Isıtma, Soğutma ve Klima Sistemleri

Irak Besmaya Enerji Santralleri

ı

Enka Enerji Santralleri

Proje Hakkında

Irak bölgesinde Süleymaniye’de Qaiwan Grup’a ait Bazyan Kombine Çevrim Santrali Faz-1 ve Mas Grup tarafından ihale edilen, Erbil’de yapımı tamamlanan Erbil Bağımsız Elektrik Santrali Training Center Projelerinde AAON marka RN serisi rooftop cihazları tercih edildi.

Ayrıca Irak Elektrik İdaresi tarafından Mas Group Holding’e ihale edilen, ENKA İnşaat tarafından Bağdat’ın güneydoğusunda inşa edilen ve Besmaya bölgesine elektrik sağlayacak olan, 1500 MW gücündeki çevrim santralinin iklimlendirilme ve soğutma ihtiyaçları için yine AAON marka RN serisi rooftop cihazları kullanıldı.

Özellikle dönüş havası alma imkanı olmayan alanlarda 52 °C dış ortam sıcaklığına kadar %100 taze hava ile çalışabilen RN serisi üniteler her bir binanın bağımsız bir şekilde iklimlendirilmesini sağlamaktadır. Bacnet kartları ile BMS sistemine bağlanabilen toplam 40 adet rooftop cihazıyla, santralin elektrik ve kontrol binaları, Water Treatment Bölümü, Warehouse, Workshop, Fire Brigade ve LDO elektrik binaları soğutulacaktır. 55°C ye kadar çıkabilen bölge şartlarında çalışabilen AAON rooftoplar değişken debili kompresörleri sayesinde üfleme havası sıcaklığı kontrolü de yapabilmektedir.

Servis ve Acente Başvuru için bize ulaşabilirsiniz. +90 216 553 95 70 veya talebinizi iletebilirsiniz.