Isıtma, Soğutma ve Klima Sistemleri

All about our company

Bizden Haberler

izmir hiltown avm 2

İZMİR HILLTOWN AVM Projesi’nde ATLANTIK su kaynaklı ısı pompası tercih edildi

ATLANTİK GRUP hem soğutma hem ısıtma ihtiyacını bağımsız olarak sağlayan ATLANTİK marka su kaynaklı ısı pompası cihazları ile yerel ve global bazda alışveriş merkezi, ofis ve iş merkezi projelerinde kaliteli ve güvenilir çözüm ortağı olmaya devam ediyor.

Sürdürülebilir kalite ve hizmet, yüksek müşteri memnuniyeti ve değerli tüm referansları ile Türkiye su kaynaklı ısı pompası pazarında gücünü hızla arttıran Atlantik Grup önemli pek çok projeye cihaz tedariki sağlamaya devam etmektedir.

Devamını Oku | Read More

WEST CURNA

LUCOIL’e Ait Kamp Alanında AAON Rooftop Cihazları Tercih Edildi.

Irak West Qurna bölgesinde faaliyet göstermekte olan LUCOIL’e ait kamp alanında AAON rooftop cihazları tercih edildi. Kampın elektrik sistemine entegre edilen ve SIEMENS tarafından Türkiye’de imal edilen E-House’ların iklimlendirilmesi ve basınçlandırılması amacıyla kullanılacak olan AAON RN serisi rooftop cihazları, 55 ° C ye kadar ulaşabilen bölge şartlarında non-stop çalışabiliyor.

Devamını Oku | Read More

GALATAPORT AVM

GALATAPORT İSTANBUL Projesinde ATLANTIK su kaynaklı ısı pompası cihazları tercih edildi

ATLANTIK marka su kaynaklı ısı pompası cihazları alışveriş merkezi, ofis binaları, teknokent ve data center gibi projelerinin ısıtma ve soğutma ihtiyacını karşılamak amacıyla üstün özelliklerle geliştirilmiş ve donatılmıştır.

Yurtiçi ve yurtdışı önemli pek çok projeye cihaz tedariği sağlayan Atlantik Grup, Atlantik marka su kaynaklı ısı pompacı cihazlarıyla büyük projelerde çözüm ortağı olarak tercih edilmeye devam edilmektedir.

Doğuş Grup ve Bilgili Holding ortaklığı ile hayata geçirilen ve 1.2 km sahil şeridinde  400 bin m2’ye yayılan Galataport projesi bir zamanlar İstanbul’un ticaret merkezi olan Karaköy’de yer almaktadır.

Devamını Oku | Read More

’SIRBİSTAN PROMENADA

‘’SIRBİSTAN PROMENADA AVM ‘DE TERCİH ATLANTİK EWH ISI POMPALARI OLDU”

Atlantik Grup firması kurulduğu günden bugüne kadar kaliteli hizmet ve yüksek müşteri memnuniyet misyonu ile su kaynaklı ısı pompası pazarındaki konumunu güçlendirmeye devam etmektedir.

Türkiye su kaynaklı ısı pompası pazarında elde ettiği gücü uluslararası pazarlara da taşımış olup ; Kenya, Cezayir, Sırbistan, Romanya ‘daki AVM projelerine de ısı pompası satışı gerçekleştirmiştir.

Devamını Oku | Read More

AAON-rooftop

AAON rooftoplarda 55 ⁰C dış ortam sıcaklığında dönüş havası almaksızın %100 taze havalı çalışma uygulamaları

Dünyanın önde gelen  rooftop  üreticisi Amerikan  AAON firması tarafından Tulsa’da   üretilen RN serisi  rooftoplar yüksek enerji verimliliği ,55 C ye kadar  yüksek sıcaklıklarda çalışabilme  ,nem kontrolü , mahal basınç kontrolü  , dönüş havası almaksızın  55 C dış ortam sıcaklığına kadar %100 taze havalı çalışma özellikleri sebebiyle bir çok uluslararası projenin  tercihi olmuştur.

Devamını Oku | Read More

İSK-SODEX-2019-İstanbul-Fuari

Atlantik Grup ISK-SODEX 2019 İstanbul Fuarı’nda Sektör ile Buluştu.

2005 yılından beri HVAC sektöründe özellikle enerji verimliliği yüksek sistemler (Absorpsiyonlu grup, su kaynaklı ısı pompası, hibrit soğutma kulesi, çok fonksiyonlu soğutma grubu, değişken debili nem ve sıcaklık kontrollü rooftop vs) alanında faaliyet gösteren Atlantik Grup, deneyimli kadrosu ve mevcut ürün yelpazesi ile daha önceki yıllarda olduğu gibi 2-5 Ekim tarihlerinde TÜYAP’ta bu sene 14.cüsü düzenlenen ISK-SODEX İSTANBUL 2019 Fuarı’na katıldı.

Devamını Oku | Read More

avm-projelerimiz

Su Kaynaklı Isı Pompası AVM Referans Listesi

atlantik-isi-pompasiATLANTİK GRUP firması tarafından stoktan temin edilebilen ATLANTIK marka EWH serisi su kaynaklı ısı pompası cihazlarının kullanımı her geçen gün yaygınlaşmaktadır. Özellikle alışveriş merkezi projelerinde tercih edilen su kaynaklı ısı pompası sistemi, hem yatırımcı hem de mağazalar için en verimli sistem olarak görülmektedir.

Son yıllarda bu sistem ile tasarlanan projelerde tercih edilen firmaların başında yer alan ATLANTIK GRUP’un 95 adet AVM projesinde 8000’e yakın cihazı bulunmaktadır.

Devamını Oku | Read More

AAON-Degisken-Debili-Nem-Kontrollu-Roof-Top

AAON Değişken Debili Nem Kontrollü Roof Top İle Maksimum Tasarruf

Aaon Değişken Debili Cihazı

AAON rooftoplarda üfleme sıcaklıkları sabit tutularak hava debisi ve kompresör gaz debisi ortamın soğutma ve ısıtma yüküne göre artıp azalabilmektedir. %10-100 Kapasite aralığında çalışan değişken debili dijital scroll kompresör ve %30-100 aralığında çalışan değişken debili fan dolayısıyla, sabit debili ve on /off kapasite kontrollü rooftoplara göre ortalama %50 enerji tasarrufu elde edilebilmektedir.

Devamını Oku | Read More